Młodzieżowe buty z ćwiekami lub szeroką cholewką

Bez wątpienia klasyczne, proste botki czy eleganckie szpilki są zawsze modne, wręcz ponadczasowe, jednak niektóre kobiety wolą bardziej wyrazisty styl, który podkreśla osobowość i doda charakteru. Przykładem takiego obuwia, są młodzieżowe buty ozdabiane ćwiekami oraz oryginalne modele z szeroką cholewką – prawdziwy hit mody od kilku sezonów.

Buty z ćwiekami lub jetami są chętnie noszone nie tylko przez młodzież, ale także przez młode kobiety. Mogą być wykonane z różnych materiałów, od tkaniny, po skórę i zamsz w różnych kolorach, jednak metalowe ozdoby najlepiej prezentują się bez wątpienia na czarnym obuwiu. Ogromną popularnością cieszą się zarówno botki na szpilce, jak i kozaki czy muszkieterki ozdabiane ćwiekami w kolorze srebra lub złota. Czarne botki ozdobione błyszczącymi elementami to idealne rozwiązanie na imprezy i nieoficjalne wyjścia w gronie przyjaciół i rówieśników, natomiast  buty na płaskiej podeszwie możemy bez obaw nosić na co dzień, np. do szkoły czy na uczelnię. W sklepach znajdziemy zarówno modele błyszczące jak i matowe, o różnym kształcie obcasów i kształcie czubków, od szpica po zaokrąglone noski. Niektóre są niemal w całości pokryte ćwiekami, inne są tylko delikatnie ozdobione, czasem dodatkową ozdoba butów są także metalowe klamry, łańcuszki lub zamki błyskawiczne.

Kolejnym modnym fasonem wśród młodych osób są buty z szeroką cholewką. Mogą to być zarówno wysokie kozaki, płaskie bądź też na szpilce, jak i botki sięgające okolic kostki albo połowy łydki. Zwykle nie posiadają wszytego z boku zamka, gdyż bez problemu można je po prostu wsunąć na stopę, ale mogą być ozdobione różnymi elementami, np. paskami, klamrami, frędzlami czy ćwiekami. Pasują zarówno do wąskich spodni rurek, jak i legginsów czy spódniczki i grubych rajstop. Takie buty nie tylko wyglądają oryginalnie, ale są również bardzo wygodne.